top of page

LINKSMADIENIAI

 

„Linksmadieniai Antakalnyje“ – tradicija tapusi vaikų dienos stovykla. Čia 7–13 metų vaikai gali turiningai praleisti laiką: atrasti mėgiamą užsiėmimą, ugdyti socialinius įgūdžius, emocinį intelektą, sutikti naujų draugų, išmokti kūrybiškai žvelgti į juos supančią aplinką ir veiklas, atrasti neištirtų Vilniaus bei Lietuvos kampelių, įsilieti į visuomeninę veiklą.

Taip pat tai – kūrybiška erdvė jauniems vadovams-savanoriams, kurioje jie gali įgauti patirties darbe komandoje ir su vaikais. Labai motyvuoti ir kūrybingi stovyklos vadovai – viena didžiausių mūsų stiprybių. 

 Dienos stovykloje struktūra:

  • 9:30 VAIKAI RENKASI JAUNIMO CENTRE. RYTINĖ MANKŠTA – JUDRŪS ŽAIDIMAI

  • 9:30–12:30 UŽSIĖMIMAI PAGAL DIENOS TEMĄ

  • 12:30–13:00 PIETŲ PERTRAUKA. BENDRI PIETŪS

  • 13:00–15:30 UŽSIĖMIMAI PAGAL DIENOS TEMĄ

  • 15:30–16:00  ŠEIMOS VAKARAS – DIENOS ĮSPŪDŽIŲ REFLEKSIJA

  • 16:00 DIENOS PABAIGA

Kiekvienos pamainos pirmos savaitės ketvirtadienis skiriamas išvykai į edukacinę programą Vilniaus mieste. Antros savaitės ketvirtadienis (paskutinė stovyklos diena) – edukacinė išvyka už Vilniaus miesto ribų.

Registraciją į 2024 m. stovyklas bus skelbiama gegužės-birželio mėn.

Jei turite klausimų, rašykite antakalnio.linksmadieniai@gmail.com

Linksmadienių stovyklos nuotraukas ir naujienas rasite Facebook.

Pamainų temos ir datos 2023: 

LD1 Aš? Tu? Mes! (06 26–30, 07 03–05). 

,,Pasidarai amžinai atsakingas už tą, su kuo susibičiuliauji.” (Antoine de Saint-Exupery)  

Pirmoji stotelė nutrūktgalviškų nuotykių kupinoje Draugystės kelionėje – draugystė su savimi. Iš pradžių gali būti keistoka ir kiek nejauku, tačiau pamažėle pažindami save įsidrąsiname ir susibičiuliaujame! Kitame mūsų stabtelėjime nekantraudamas laukia nepažįstamasis Tu – toks pat nepažinus ir įdomus, koks kadaise buvai pats sau. Po mažą žingsnelį prisijaukiname kits kitą ir tampame draugais – ir staiga jau esu ne Aš ir ne Tu, o Mes! Pačiupę viens kitą už parankės toliau žingsniuojame kartu. Kelionės su tuo Aš, su tuo Tu ir galiausiai su virtimu Mes be paliovos kartojasi savaip žavėdamos, džiugindamos, o kartais ir liūdesio ašariukę nuvarvindamos. Kaip tai vyksta? Kur dairytis? Ko ieškoti?

 

Tai pamaina apie ryšio kūrimą, lipdymą ir puoselėjimą, apie save, apie kitą, o svarbiausia – apie draugystę (su savimi, kitais, ir ne tik!)

LD2 Aplink pasaulį per 8 dienas (07 10–13, 07 17–20).

Kas nesvajoja apie nuotykių ir naujų potyrių pilnas atostogas egzotiškuose pasaulio kampeliuose? O jei jos vyktų čia pat, Vilniuje? 8 dienas kartu ne tik tyrinėsime savo šaknis, bet ir atrasime kitas kultūras, susipažinsime su jų istoriją bei gilinsimės į savą, Lietuvos istoriją, nusidriekusią ir už Lietuvos ribų. Stovyklos metu keliausime po tolimas šalis, susitiksime su būriu žaismingų istorinių veikėjų ir viską apgaubsime universalia meno kalba. 

LD3 Pėdsakų takais (07 24–27, 07 31–08 03).

Ar žinote, kuo vieni pėdsakai
skiriasi nuo kitų? Kurie įspausti takuose išlieka, kol kiti vėjo užpustyti pradingsta? Šioje pamainoje keliausime per istoriją, meno formas ir net gyvūnijos pasaulį tyrinėdami skirtingus takus ir pėdsakus, apie kuriuos kalbame (arba ne) iki šiol. Mokysimės, kaip vieną pėdsaką padaryti didesnį, o kitą mažesnį, kuo jie skirsis po daug metų ir kaip savo pėdsaku išsaugoti gamtos kraštovaizdį bei puoselėti mus supančią gamtą. O kaip atrodys tavo pėdsakas?

LD4 Riba tik dangus (08 07–10, 08 14–17).

Kokiais skirtingais būdais galima įšokti į debesį? Kur patenkame saldžiai sapnuojant? Kaip atrodytų mūsų pasaulis, jei būtų visas mėlynas? Tai klausimai, į kuriuos atsakyti reikia kūrybos, žiupsnelio naivumo ir daug daug vaizduotės – savybių, kurias turi visi vaikai iki tol, kol jie, mūsų nelaimei, užauga.

 

Pamainos metu švęsime vaikiškumą! Leisimės į nuotykius, tyrinėsime aplinką, kursime, lėksime ten, kur mūsų vaikiška vaizduotė neša ir prisieksime niekada niekada neužaugti.


bottom of page