top of page

Apie individualius VIRSMO dalyvius

Atviras jaunimo centras - tai erdvė, į kurią jaunuoliai ateina turėdami pačius įvairiausius poreikius. Vieniems tai vieta išbandyti dominančią veiklą, kitiems galimybė įgyvendinti asmeninę idėją, dar kiti ateina susirasti draugų ar atskleisti asmeninių talentų. Kaip bebūtų, neretu atveju atviro jaunimo centro lankymas jaunuoliams tampa tarsi savotiška terapija -  pabėgimu nuo kasdienių gyvenimo iššūkių, pasineriant į saugią erdvę, kurioje visi yra priimami ir aprūpinami. Tačiau centro darbo laikas baigiasi, o palikus erdvės sienas sugrįžta ir visi asmeniniai sunkumai, būtinybė priimti sprendimus, o kartu su tuo ir atsakomybę už savo gyvenimo vingius.  Stebėdami savo lankytojų poreikius ir vidinius ieškojimus sukūrėme “VIRSMO” projektą, kurio pagrindinis tikslas buvo suteikti jaunuoliams kuo platesnę ir kuo įvairesnę paletę veiklų, kurių metu jie turėtų galimybę pažinti save ir įvairiapusiškai tobulėti kiekvienam individui aktualiu tempu ir būdu. Projekto koncepcija buvo paremta reguliarumo, atvirumo ir lankstumo idėjomis, atveriant visiems dalyviams galimybę pasirinkti, kokiu būdu jie norėtų dirbti ties savimi - asmeninėse konsultacijose ir darbo sesijose ar grupinėse veiklose. 

Plačiau apie programoje vykdytas veiklas bei veiklų vykdytojų, konsultantų  atsiliepimus galite susipažinti pirmajame įsivertinimo straipsnyje ( https://zalianamis.lt/2019/11/15/projektas-virsmas/ ), o šį kartą kviečiame pasiskaityti keleto dalyvių, dalyvavusių tiek grupinėse projekto veiklose, tiek individualiame mentorystės procese atsiliepimus apie vidinius virsmus, kuriuos jie išgyveno šių dviejų metų bėgyje.  "Dalyvavau “VIRSME” nuo 2018m rudens ir dalyvavau tiek grupinėse užsiėmimuose, tiek konsultacijose. Daugiausiai įsiminė konsultacijos, nes kiekvienas iš 3 mentorių padėjo skirtingai pažvelgti į tuometinius sunkumus, po vienos iš konsultacijų išėjau su stipriu jausmu, jog suradau kelią pas save! O grupiniai užsiėmimai (tokie kaip akrojoga, karjeros klubas) pastūmėjo atrasti iki tol nepažintų, bet prasmingų veiklų."  -- Nikita, 18 m.

“Projektas sukėlė subtilius giluminius pokyčius, kuriuos net sunku ir įvardinti.  Atradau kelias įžvalgas ir geriau “girdžiu save”, ko pasekoje sunkiau save apgaudinėti.” -- Dainius, 25 m.  “VIRSMO” programa yra puiki priemonė padedanti įvairaus amžiaus jaunimui įveikti  vidines baimes. Ji padeda padeda tapti stipresniu, išmokti atkakliai siekti savo tikslų, dalyvaujant joje tampama labiau pasitikinčia savimi asmenybe ir išmokstama realizuoti save, savarankiškai spręsti vidines problemas ir iššūkius. Aš dalyvavau “VIRSMO” programoje praeitais metais bei dalyvauju dabar. Kai atėjau į karjeros klubą, aš buvau silpna asmenybė ir negalėjau sau realistiškai iškelti tikslus ir jų siekti. Fausta padėjo labiau pasinerti į mano vidinį pasaulį ir priimti save tokį, koks aš esu, su visu savo spalvingumu, pilnumoje išreiškiant save. Ugnius padėjo tapti tvirtesniu ir išmokė nepasiduoti jokiais būdais. Giedrė išmokė drąsiai reikštis į aplinką ir jaustis vertam būti priimtu tokiu, koks esu. Gintarė yra tarsi  vaikštantis angelas šioje žemėje, jai visada galima išsikalbėti ir ji tikrai padės spręsti iškilusias kasdienybėje problemas. Esu labai dėkingas savo likimui, jog jis atvede mane į šį projektą.”  -- Vladas, 26 m.  “VIRSMO” projektas padėjo man geriau suprasti save ir atrasti būdą kovoti su vidiniu skausmu. Labiausiai man padėjo nuoširdus gilinimasis be jokio išankstinio nusistatymo į savo emocijas, per kurį mane žodžiais, tarsi mokytojas mokinį už rankos žodžiais vedė vienas iš projekto mentorių. Dabar žinau, kad nesvarbu, koks stiprus yra skausmas, geriau jį tiesiog leisti sau išjausti, nei bandyti jį užspausti, kad reikia tapti sau draugu ir pagaliau supratau, kas išties yra ta meilė sau.” -- Gabija, 18 m. 

“Projekto metu išsigryninau savąsias vertybes, tikslus, įgyjau neįkainojamos patirties, kuri įnešė dar daugiau spalvų į mano gyvenimą. Tuo pačiu, šio projekto mentorių - konsultantų dėka, radau atsakymus į konkrečius klausimus, kurie šiuo metu itin svarbūs. Tai buvo nepakartojama ir esu beprotiškai laiminga, jog turėjau progą dalyvauti.” -- Emilija, 16 m.  “Projektas labai padėjo man atsiskleisti kaip asmenybei, suprasti vidinį minčių chaosą, prarasti baimes, labiau suprasti ir mylėti save bei kitus. Man tai naudingiausia iki šiol patirta asmenybės augimo programa. Jos metu išmoktos pamokos, suprasti dalykai padėjo žiūrėti į gyvenimą skaidresnėmis akimis. Esu iš tiesų be galo dėkinga už šią patirtį.” -- Elžbieta, 16 m. 

“Projekto ,,VIRSMAS" metu kompetentingų specialistų pagalbos dėka atradau užslėptą savo asmenybės pusę, kas man padėjo pasiekti vidinę laisvę.” -- Guoda, 25 m.  Viso išplėstinėje individualaus darbo programoje dalyvavo virš 70 unikalių dalyvių, kurie bendroje sumoje turėjo galimybę gauti virš 250 individualių konsultacijų. Individualus darbas su dalyviais buvo paremtas skirtingomis metodikomis, tokiomis kaip koučingas, meno terapija, savistaba ir emocijų terapija, darbas su vidinėmis nuostatomis, empatiškas bendravimas (nesmurtinė komunikacija). Būtent individualus darbas ir tęstinis mentoriavimas tapo viena veiksmingiausių projekto priemonių, paskatinusiu ryškius ir reikšmingus pokyčius asmeniniuose jaunuolių gyvenimuose, tokius kaip žalingų įpročių atsisakymas, sėkminga integracija ar reintegracija į darbo rinką ir švietimo sistemą, emocinės sveikatos pagerėjimas, socialinio gyvenimo praturtėjimas. 

Comments


bottom of page