top of page

Aušros Turskytės menų paroda – „Antakalnio istorijos“

Sausio 27 d. Antakalnio atvirame jaunimo centre „Žalianamyje“ buvo pristatyta Aušros Turskytės menų paroda - „Antakalnio istorijos“.

Paroda prasidėjo grafikos technologijų dirbtuvėmis, kurių metu žalianamio savanoriai ir svečiai galėjo išbandyti grafikos dizaino dirbtuves. Kiekvienas galėjo pasidaryti atvirukus su įvairiais „Antakalnio“ rajono akcentais pvz: antru troleibusu, kuris važiuoja pro žalianamį, namuku, kuris akcentuoja būtent žalianamio pastatą, taip pat, įvairius kitokius simbolius, kaip katinas, dramblys, televizorius ir t.t. Edukacinė paroda apie „Antakalnio istorijos“ buvo pateikta vaizdiškai ir išreikšta kūrybiškai. Pati Aušros paroda yra unikali tuo, kad viskas yra daryta tik jos pačios, iliustracijos, parinktos spalvos, išdėstymas, parodą iš arčiau galima išvysti Antakalnio atvirame jaunimo centre. Kūrinių autorė per iliustracijas pradėjo tyrinėti Antakalnio istoriją, įspūdingai sukurtos iliustracijos, kuriose matome kūrybiškai pavaizduotą Antakalnio rajono istoriją. O įdomiausia tai, kad pati autorė ne tik visa tai iliustravo ant popieriaus lapo, bet ir pati sukūrė knygą ir ją surišo. Kūrinių autorė papasakojo visą istoriją nuo ko prasidėjo jos kūrybinis kelias ir, kaip sugalvojo sukurti iliustracijas apie Antakalnį bei sukurti knygą: „Mano kelias link meno, prasidėjo jau nuo mažų dienų: vos vienerių metų susipažinau su ypatingu dailininko įrankiu – pieštuku ir nuo to laiko nebepaleidau jo iš rankų. Iš pradžių lankiau dailės būrelius, paskui įstojau į M. K. Čiurlionio menų mokyklą, dailės skyrių, kur pasirinkau grafikos specialybę. Grafikos mokslus toliau tęsiu Vilniaus Dailės Akademijoje, o šiemet laukia bakalauro baigimas. Akademijoje labiausiai mane traukė iliustracijos, todėl daugiausiai laiko praleidžiu kurdama būtent jas. Idėja sukurti iliustracijas apie Antakalnį, kurias būtų galima sudėti į knygą, šovė maždaug prieš metus. Tuo metu buvau trečiame kurse ir mąsčiau, ką ateinantį semestrą nuveikti akademijoje. Netyčia atrastos kelios istorijos apie Antakalnyje gyvenusią Šv. Faustiną Kovalską, iki karo stovėjusį hipodromą, atnešė idėją apie edukacinę knygą, kurioje sutilptų bent dalis senojo Vilniaus rajono įdomybių. Kai pradėjau domėtis giliau: skaityti knygas, eiti į ekskursijas, tyrinėti straipsnius ir senas fotografijas, atradau tiek neįtikėtinų faktų ir istorijų apie tam tikrus objektus ar asmenybes, kad pačiai sunku buvo patikėti, jog tai nėra išgalvota istorija ar legenda. Dabar važiuodama pro Antakalnį matau jį visiškai kitaip – kaip paslapčių ir niekam negirdėtų pasakojimų pilną būtybę, kurią ir vaizduoju ant savo autorinės knygos viršelio.“

Paroda Atvirame jaunimo centre bus iki kovo 1-os dienos, todėl visus norinčius pamatyti šią parodą kviečiame atvykti centro darbo valandomis nuo 16-21val. Kartu su savimi gali atsivesti draugus, tėvus ar senelius, laukiami visi.

Comentarios


bottom of page