top of page

kaip savanorystė atveda į kelią, kuriame norisi būti

Savanorystė, tai - žodis, kurį pastaruoju metu vis dažniau girdime aplinkoje. Į šią sąvoką telpa daugybė veiklų, kurios gali būti trumpalaikės, ilgalaikės bei momentinės savanorystės formos. Tačiau šiandien norisi pakalbėti ne tiek apie sąvokas, kiek apie patirtis, ir labiausiai - apie savo patirtį, kuri atvedė mane į jaunimo darbuotojos ir savanoių koordinatorės poziciją.

Kokia mano patirtis?

Į savanorystę atėjau pirmą sykį, kai man buvo 17 metų - dalyvavau vienkartiniuose renginiuose, savanoriavau vadove - savanore vaikų stovykloje “Linksmadieniai Antakalnyje”, vėliau pati vedžiau nedidelius kūrybinius renginius, įsitraukiau į Žalianamio savanorystę, kaip jaunimo darbuotojo padėjėja. Nuo čia keliavau per kitas iniciatyvas ir veiklas - kūrybinių dirbtuvių organizavimą jaunimui, savanorystę “Lietuvos Atgajoje”, kurioje vėliau perėjau į muzikantės ir viršaitės pozicijas, dalyvavimą jaunimo mainuose…

Tai buvo didelė, atradimų kupina patirtis, kuri prisaldinta tokių turiningų atradimų apie save, apie santykį su kitais žmonėmis, apie galimybes, kuriose galiu augti. Praėjus beveik aštuoneriems metams esu ten, kur visada ir jaučiau, kad noriu būti - darbo su jaunais žmonėmis lauke.

Tai normalu - ateiti į tau artimiausią kelią, iš jo vėl išeiti, paklaidžioti klystkeliais bei sugrįžti įsitikinus, jog šiuo metu tikrai čia noriu būti. Dabar stebiu savo kelionę iš arčiau ir suprantu, jog labiausiai tai, kas esu dabar ir suformavo savanoriška patirtis įvairiose vietose, veiklose, organizacijose. Ragavau visko po truputį - visas savo vasaras paauglystės ir studijų metais atidaviau būtent savanoriškai veiklai, kurioje stengiausi išbandyti kuo daugiau skirtingų sričių - nuo kūrybos, veiklų su žmonėmis, stovyklų organizavimo iki darbo virtuvėje, festivaliuose. Tai padėjo atskleisti stipriąsias puses, ugdyti socialinius įgūdžius, lyderystės, moderavimo sugebėjimus, refelktuoti, suprasti kaip galiu dar geriau atskleisti save.

Savanorių koordinavimas Žalianamyje

Galbūt dėl šios priežasties šiuo metu Žalianamyje atlieku savanorių koordinatorės funkciją - puikiai suprantu, kokia tai gali būti didelė, auginanti patirtis ir kiek daug ji gali duoti. Šiuo metu esame atnaujinę savanorystės programą - į ją įtraukta ir mentorystė, kuri padeda kiekvienam savanoriui geriau suprasti save, savo tikslus, kaip juos pasiekti bei išsigryninti stiprinti tiek silpnąsias, tiek stipriąsias puses.

Su kiekvienu mėnesiu jaučiu kaip auga mano koordinuojama savanorių grupė ir kaip vis labiau gryninasi ir tobulėja pati savanorystės struktūra, kad ši dar geriau atlieptų dalyviams lūkesčius, padėtų įgyvendinti savo tikslus ir visapusiškai atsiskleisti.

Kvietimas į savanorystę

Jau dabar kviečiame naują komandą įsitraukti į stebuklingus ir auginančius Žalianamio procesus - čia ne tik lipsi iš komforto zonos, tačiau mokysiesi atpažinti ir savo ribas, ugdysi įvairias kompetencijas, gebėjimus, suprasti kokia kryptimi norėčiau kurti ir judėti…

Tad jei vis dar dėliojiesi savo naujųjų metų tikslus, nepamiršk įsirašyti savanorystės - mentorystės programos!

Comentários


bottom of page