top of page

Virsmas

Atnaujinta: 03-29


2018 – 2019 metais Žalianamyje vykusiam „VIRSMO“ projektui šių metų pradžioje ir vėl buvo suteiktas Jaunimo reikalų departamento finansavimas 2020 – 2021 metų „VIRSMAS 2“ projektui, tad džiaugsmingai pristatome dar labiau patobulėjusį, atsinaujinusį ir išsiplėtusį „VIRSMĄ“!Projekto tikslas – suteikti mūsų lankytojams įvairialypę nemokamų veiklų ir paslaugų paletę , kuri suteiktų galimybę jaunimui visapusiškai tobulėti, atsiskleisti ir įvykdyti aktualius gyvenime asmeninius pokyčius. Projektas sudarytas iš reguliarių, tęstinių įvairių krypčių veiklų bei individualaus palydėjimo programos.


Štai keletas pasikeitimų, kurie įvyko naujame projekte:


 Individuali mentorystė ir individualios konsultacijos nuo šiol yra centrinė projekto ašis, į kurią remiasi visa projekto struktūra. Individualios konsultacijos nebėra dalis vien karjeros orientavimo krypties. Tai reiškia, jog gali konsultuotis su pasirinktais konsultantais visais Tau rūpimais gyvenimo klausimais. Informacija apie registraciją į programą – šio posto pabaigoje.


Artėjant metų pabaigai tuo pačiu artėja į pabaigą ir projektas “VIRSMAS”, kuris vyko 2018 – 2019 metais Jaunimo reikalų departamento atvirųjų jaunimo centrų ir erdvių veiklų finansavimo programos rėmuose. Projektas apjungė savyje tris jaunų žmonių asmenybės tobulėjimo ir, tuo pačiu, Žalianamio komandos vykdomo darbo su jaunimu kryptis: emocinės sveikatos stiprinimą, fizinės sveikatos stiprinimą ir karjeros palydėjimą. Viso per du metus įvyko 338 veiklos, kuriose dalyvavo 1750 unikalių lankytojų, kurių amžius nuo 14 iki 29 metų.


Emocinės sveikatos stiprinimo kryptyje vyko reguliarūs meditacijos užsiėmimai, paremti savistabos ir emocijų terapijos metodais, kūrybinių tyrinėjimų užsiėmimai, paremti meno terapijos metodais bei skandinaviški LARP patyriminiai žaidimai, paremti teatrinės improvizacijos metodais.


Fizinės sveikatos stiprinimo kryptis pasiūlė išties platų veiklų spektrą, apjungiantį savyje tiek fizinio kūno stiprinimo praktikas, tokias 


kaip vinyasa flow joga, akro joga, šokiai, tiek sveikatingumo įgūdžių ugdymą maisto gaminimo dirbtuvių metu, paskaitų sveikatingumo tema metu, veiklų, nukreiptų į ekologiškumą metu.“VIRSMO” projekto karjeros palydėjimo kryptis pasiūlė tiek socialinių įgūdžių, reikalingų sėkmingai integracijai į darbo rinką ugdymą atvirų grupinių užsiėmimų metu, tiek individualų darbą jaunuoliams gryninantis dominančias veiklų kryptis, integruojantis ar reintegruojantis į darbo rinką ir/ar švietimo sistemą. Viena didžiausių projekto stiprybių, paskatinusių reikšmingus pasikeitimus programos dalyviuose tapo būtent individualios konsultacijos su skirtingas konsultavimo metodikas taikančiais konsultantais. Viso tokį individualų darbą turėjo galimybę gauti virš 70 jaunuolių, kurie dalyvavo virš 250 konsultacijų.


Siekdami įsivertinti visus vykusius projekto metu procesus grįžtamojo ryšio paprašėme tiek iš vykdytojų pusės, tiek iš pačių dalyvių pusės. Šiame straipsnyje kviečiame apžvelgti kelių projekto vykdytojų atsiliepimus apie tai, koks buvo “VIRSMAS” jų akimis bei ką šis projektas suteikė jiems asmeniškai.“Programa „Virsmas” nuostabiai įprasmino Žalianamio veiklą. Veiklos, kurios vyko centre kaip atskiros, tarpusavyje lyg ir nesusijusios, „Virsmo“ programoje susijungė į labai prasmingą jauno žmogaus savęs pažinimo ir tobulėjimo kelią. Labai džiaugiuosi, kad suteikėme jaunuoliams galimybę patiems rinktis jiems patinkančias įvairaus spektro „Virsmo“ veiklas, užsiėmimus ir juose augti, tobulėti ir patirti naujus savo asmenybės pokyčius. Be to, „Virsmo“ dėka turėjome progą užmegzti naujus bendradarbiavimo ryšius su kitais jaunimo centrais. Su pažintiniais vizitais aplankėme Rietavo, Aukštadvario, Elektrėnų ir Panevėžio atviruosius jaunimo centrus, dalinomės patirtimi ir susipažinome su kitų centrų jaunimu. „Virsmas“ stipriai suvienijo programos vykdytojų komandą, kuri kartu su programos dalyviais auga ir tobulėja, drąsiai, atvirai ir labai kūrybiškai priimdama iššūkius ir ieškodama kuo efektyvesnių metodų ir sprendimų darbe su jaunimu. Esu labai dėkinga visai „Virsmo“ vykdytojų komandai ir savanoriams, aktyviai prisidėjusiems prie „Virsmo“ įgyvendinimo. Ši dviejų metų programa džiugina ne tik pasiektais rezultatais, bet ypač pačiu ilgalaikiu procesu, kur kiekvienas jaunuolis pasirenka savo dalyvavimo bei įsitraukimo kryptį ir tempą. Labai tikiuosi, kad „Virsmo“ programa bus tęsiama ir 2020-2021 metais.


 Projektas aprėpia keturias pagrindines sritis: emocinės sveikatos stiprinimo veiklas, fizinės sveikatos stiprinimo veiklas, karjeros palydėjimo veiklas ir savanorystės programos veiklas. Kiekvienos srities grupinės veiklos ir toliau reguliariai vyks Žalianamyje, Tau tereikia stebėti mūsų veiklų kalendorių Žalianamyje, Facebooke ir Vilnius – besimokantis miestas platformoje.


„VIRSMAS“ po truputį plečiasi, kelia vis daugiau susidomėjimo ir pradeda atverti naujus plėtros horizontus, transformuodamasis į tarptautinius projektus, pristatydamas save įvairiose aplinkose. Tad stebėk mūsų naujienas, tapk jo dalimi ir leisk būtent Tavo, Autentiškam ir unikaliam Virsmui aplankyti Tavo gyvenimą.


Svarbu

  1. Išsamią informaciją apie projekto konsultantus ir registracijos anketą rasite čia.

  2. Projekto „VIRSMAS“ dalyvių atsiliepimai

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Skaitmeninė galia 3

Skaitmeninė galia 3 - jau trečius metus iš eilės besitęsiantis projektas apie skaitmenizaciją, darbo su jaunimu lauke dirbantiems edukatoriams bei jaunimo darbuotojams, finansuotas Jaunimo reikalų age

Comentarios


bottom of page